Spektakl na Olimpicu: Remi Rome i Atalante u meču sa šest golova, Džeko upisao asistenciju

28 Avgust 2018
Atalanta je tako još jednom pružila sjajnu partiju u Rimu, iako ih za nekoliko dana očekuje revanš play-offa Evropske lige.

No, krenimo redom. Već u drugoj minuti Roma je povela fenomenalnim golom Pastorea petom nakon asistencije Undera.

Ipak, u razmaku od samo 19 minuta Atalanta je postigla tri gola. Prvo je Castagne izjednačio u 19. minuti, a preokret gostima donosi Rigoni iskoristivši dodavanje Zapate.
Sjajni Rigoni potom postiže i svoj drugi pogodak, ovaj put na asistenciju Pašalića i 1:3 je bio rezultat prvog poluvremena.

Roma smanjuje rezultat pola sata prije kraja meča kada je kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko uposlio Florenzija, koji je snažnim udarcem po sredini gola poslao loptu u mrežu.

Vučica je nastavila s napadima, a konačnih 3:3 postavio je nakon prekida Manolas, koji je inače bio najgori igrač Rome u prvom poluvremenu.

Džeko je za domaću ekipu odigrao cijeli meč.

I Roma i Atalanta su tako ubilježili četvrti bod u sezoni nakon pobjeda u prvom kolu Serije A.