Barcelona još jednom obrukana u Ligi prvaka, Ronaldo u 95. minuti donio pobjedu Unitedu

30 Septembar 2021

Odigrano je još šest utakmica kojima je kompletirano drugo kolo grupne faze Lige prvaka, još jedan težak poraz koji je doživio Barcelonu koja je nakon dva kola bez boda s gol-razlikom 0: 6.

Katalonski klub ove sezone ne igra približno očekivano navijače i nakon dva kola nema boda.

Nakon teškog poraza od Bayerne u prvom kolu, Katalonci su danas rezultatom 3: 0 razbijeni na gostovanje Benfici.

Portugalci su već u trećoj minuti došli do vodstva preko Darwine Nuneze. Barca je zaigrala znatno bolje u nastavku prvog dijela, ali do pogotka nije moglo.

Ne, drugi dio u potpunosti pripada domaćim Orlovima. Odlična igra se isplatila 20 minuta prije kraja kada je Rafa Silva zapečatio sudbinu Katalonaca. U 79. minuti dosuđen je kazneni postupak za dom, a siguran je da je bio ponovo Nunez.

Bayern nije imao nikakvih problema i upisao je očekivani trijumf nad Dynamo Kievom rezultatom 5: 0.

U prvom dijelu igre Robert Lewandowski postigao je dva gola, a zatim će nastaviti Serge Gnabry, Leroy Sane i Maxime Choupo-Moting koji su zapečatili sudbinu Ukrajine.

Uzbudljiv meč odigran je na Old Traffordu gdje su Manchester United i Villarreal savladali Villarreal rezultatom 2: 1 nakon pogotka Cristiana Ronalda u 95. minuti.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, au nekoliko navrata gostiju mogli su doći preko Arnauta Danjume i Paca Alcacera. Ipak, u nastavku je Žuta podmornica uspjela postići gol, strijelac u 53. minuti bio je Paco Alcacer.

Odgovor Uniteda stigao je u 60. minuti. Fenomenalan pogodak nakon uigrane akcije postigao je Alex Telles volej udarcem. U posljednjem napadu na utakmici s čuvenim Ronaldom postigao je gol za veliku pobjedu Uniteda. Važno je napomenuti da je Portugalac 178. nastupa u Ligi prvaka oborio još jedan rekord i pretekao legendarnog Ikera Casillasa.

Minimalni domaću pobjedu upisao je Salzburg nad Lilleom rezultatom 2: 1, dok su Wolfsburg i Sevilla remizirali rezultat 1: 1.

Liga prvaka:

Grupa E:

Benfica - Barcelona 3: 0 (Nunez 3 ', 79', Silva 69 ')

Bayern - Dinamo Kijev 5: 0 (Lewandowski 12 ', 27', Gnabry 68 ', Sane 75', Choupo -Moting 87 ')