Ibišević pogotkom u prvom kolu donio pobjedu Herthi, Wolfsburg savladao Schalke

27 Avgust 2018
Ibišević je pogodak postigao u 27. minuti kada je lagano gurnuo loptu u praznu mrežu, a svakako da velike zasluge za gol pripadaju i njegovom saigraču Lazaru koji je odlično probio po desnoj strani. Gosti su mogli stići i do jednog boda u 84. minuti, ali je Ishak promašio penal.

Ekipa Eintrachta iz Frankfurta porazila je Freiburg u gostima sa sigurnih 2:0, a strijelci za pobjedu aktuelnog osvajača Kupa Njemačke bili su Muller i Haller u 10., odnosno 82. minuti.

Wolfsburg je u jednom od derbija prvog kola pobijedio Schalke, a do pobjede su stigli u 94. minuti. Brooks je doveo domaće u vodstvo u 33. minuti, Bentaleb je u 86. minuti s bijele tačke poravnao na 1:1, da bi konačnih 2:1 postavio Ginczek u 94. minuti.

Augsburg je kao gost savladao Dusseldorf sa 2:1, dok je meč između Werdera iz Bremena i Hannovera završen bez pobjednika.